O nás

História

Rok 1989: J. Čechovská sa stala Akademickou majsterkou SR v kata. R. Vancák získal titul majstra ČSSR v hmotnostnej kategórii do 70kg v kumite a reprezentoval na ME v Titograde. M. Ház reprezentoval ako junior na ME v Paríži.

Rok 1992: „A“ družstvo karatistov obsadilo v celoštátnej lige bronzovú priečku. „B“ družstvo vybojovali 3.miesto v II.SNL. R. Vancák na Majstrovstvách ČSSR získal titul v hmotnostnej kategórii do 75kg. M. Mráz reprezentoval ako junior na ME v Dortmunte.

Rok 1993: „A“ družstvo karatistov obsadilo bronzovú priečku celoštátnej lige v súťaži družstiev. M. Ház reprezentoval ako junior na ME v Glasgowe.

Rok 1994: P. Gedeon sa stal seniorským majstrom SR v hmotnostnej kategórii do 70kg a M. Mešter získal striebornú medailu v hmotnostnej kategórii do 65kg. Na juniorských majstrovstvách SR obsadil B. Handžák 2.miesto v hmotnostnej kategórii do 65kg. A M. Závacký 3.miesto v hmotnostnej kategórii do 60kg. P. Džubera získal titul Akademického majstra SR v hmotnostnej kategórii nad 80kg. B. Handžák na týchto istých majstrovstvách sa umiestnil na 2.mieste v kategórii bez rozdielu váhy, M. Podolák a N. Múdry zase bronzové medaily v hmotnostnej kategórii do 75kg, resp. do 80kg.

Rok 1995: „A“ družstvo obhájilo 2.miesto na Slovensku. R. Ház získal 2.miesto na MS seniorov v hmotnostnej kategórii do 70kg, M. Ház a M. Marcišin 3.miesto v hmotnostnej kategórii 75kg, resp. do 65kg. Na juniorských majstrovstvách získal M. Závaský zlatú medailu. Druhé miesto vybojoval B. Handžák v hmotnostnej kategórii do 65.kg

Rok 1996: Na seniorských majstrovstvách SR získal M. Závacký zlatú medailu do 60kg a A. Štefaničiak bronzovú medailu v tej istej hmotnostnej kategórii. Na Akademických majstrovstvách SR sa umiestnili P. Kovár 1.miesto do 80kg, D. Németh 2.miesto do 70kg, R. Vaňo 2.miesto do 65kg, A. Jaklovský 2.miesto do 80kg a A. Štefaničiak 2.miesto do 60kg. Na Majstrovstvách SR seniorov obsadili R. Ház 1.miesto do 65kg, M. Marcišin 2.miesto do 65kg. Na M-SR juniorov M. Závacký obsadil 2.miesto do 60kg. Na slovenskej univerziáde dosiahli R. Ház 1.miesto do 65kg a P. Kovár 1.miesto do 80kg. M. Závacký, M. Závacký a R. a M. Házovci sa zúčastnili na medzinárodných turnajoch v Bolzane a Birminghame.

Rok 1997: Na Akademických majstrovstvách SR sa umiestnili A. Štefaničiak 1.miesto do 60kg, B. Hanžák 1.miesto do 65kg, D. Németh 1.miesto do 70kg a P.Kover 2.miesto do 80kg. Družstvo v zložení Kover, Štefaničiak, Nemeth, Mešter a Handžák sa umiestnili na 1.mieste a získali titul AM SR. Na MS juniorov sa umiestnili M. Závaský 3.miesto do 60kg, A. Štefančiak 3.miesto do 65kg. Na MS senirov M. Marcišin 1.miesto do 65kg, M. Ház 2.miesto do 70kg a M. Závacký 3.miesto do 60kg. Zánik „A“ družstva karatistov. Začala sa intenzívna práca so žiakmi pod vedením Ing. R. Vancáka.

Rok 1998: Družstvo dorastencov obsadilo na Slovenskom pohári 3.miesto. Na Európskom pohári v Bratislave získali dorastenci 1. a 2. miesto a 1. až 3.miesto.

Rok 2002: V súťažiach Slovenského pohára sa presadzujú mladší a starší žiaci. Pretekári M. Vancák, R. Szabó a F. Vancák sa prebojovali do širšej reprezentácie a boli účastníkmi na turnaji v Nemeckom Koblenzi.

Rok 2003: V súťažiach Slovenského pohára karate starší žiaci vybojovali osem postupových miest na majstrovstvách Slovenska. Zo štyroch nastúpených pretekárov získali medailové umiestnenie R. Szabó 1.miesto do 40kg dve tretie miesta získal M. Vancák a M. Višnai nad 60kg.

Rok 2010: Klub reprezentujú na vrcholových súťažiach M.Vancák s otcom R.Vancákom. R.Vancák začína opäť aktívnu účasť na slovenských ako aj zahraničných súťažiach v karate a nadväzuje na úspechy z neskorších čias. M.Vancák získava 2.miesto na Akademických majstrovstvách SR, 2.miesto.

Rok 2011: Klub úspešne reprezentujú na slovenských súťažiach mladý jednotlivci, P.Jurková, M.Hodor, M.Kurková, P.Lakatoš a harcovník P.Václavík. Medzi hlavné úspechy patrí reprezentácia R.Vancáka na European Masters Games v Taliansku.

Rok 2012: Patrí k silným ročníkom, do klubu prichádza veľa mladých cvičencov. Mladých karatisti cvičia pod vedením trénerov M.Korenko, P.Vaczy a R. Vancák. V klube sa začínajú objavovať mladé talenty, ktoré úspešne reprezentujú klub v kata ale aj v kumite. A.Chudíková obsadila na Majstrovstvách SR bronzovú medailu. Pre klub získali cenné 3. miesto na Majstrovstvách sveta v karate klubov prvé miesto v Taliansku zápasníci P.Bodnár st.,R. Vancák a J.Krošlák. R.Vancák vybojoval striebornú medailu na Majstrovstvách Európy v Škótsku.

Partneri


Činnosť nášho klubu podporuje mesto Košice